Tadeusz Dębski
Napisał 

Kilka uwag na temat wyceny ferm drobiu cz. III. Podejście dochodowe w wycenie ferm drobiu.

Opracowanie jest kontynuacją tematu podjętego w biuletynie PTRM z czerwca 2013 roku i Biuletynie Nieruchomości nr 1/2015 z czerwca 2015 roku.

W artykule wskazano, na jakich aspektach wyceny należy się skupić wyceniając fermy drobiu w podejściu dochodowym. Przedstawiono sposób określenia wielkości i wartość produkcji fermy drobiu hodującej brojlera,scharakteryzowano podstawowe składniki kosztów produkcji, a także sposób pozyskania danych o ich wielkości. Na zakończenie autor przedstawia dostępne dane o dochodowości produkcji żywca drobiowego.

Artykuł jest częścią Biuletynu nr 2 (2/2015). Biuletyn w cenie 50 zł brutto jest do nabycia w postaci pliku do pobrania w sklepie internetowym PTRMsklepie internetowym PTRM.
Zamówienia na biuletyn można też składać do Sekretariatu PTRM.Sekretariatu PTRMSekretariatu PTRM.

Rzeczoznawca majątkowy, analityk rynku nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami.
Urodzony w 1962 roku w Łowiczu. W 1987 roku ukończone studia na Wydziale Budownictwa i Maszyn Rolniczych Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończone Studia Podyplomowe Zarządzania Finansami i Marketingu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zaś w 1997 roku Podyplomowe Studium Wyceny Nieruchomości na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego (nr 2865) uzyskał w roku 1997. Od 2010 roku pośrednik w obrocie nieruchomościami (nr uprawnień - 13 971). Od 1998 roku biegły sądowy z zakresu wyceny nieruchomości, kolejno przy Sądzie Wojewódzkim w Warszawie oraz przy Sądzie Okręgowym w Płocku. Działalność zawodową prowadzi w firmie Biuro Obsługi Nieruchomości ?Dębscy", która jest członkiem Polskiej Izby Rzeczoznawstwa Majątkowego. Członek Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości od 1998 roku, członek Polskiego Towarzystwa Rzeczoznawców Majątkowych od 2009 roku.
?Lubię podróżować, uprawiać turystykę górską oraz jeździć na rowerze. Jestem kibicem sportów motorowych, a szczególności Formuły 1. Uwielbiam dobrą muzykę, kilka razy do roku wybieram się na koncerty rockowe i jazzowe. W zakresie wyceny nieruchomości specjalizuję się w wycenie nieruchomości rolnych".

strona www Autora www.debscy.com.pl