Tadeusz Dębski
Napisał 

Kilka uwag na temat wyceny ferm drobiu cz. III. Podejście dochodowe w wycenie ferm drobiu.

Opracowanie jest kontynuacją tematu podjętego w biuletynie PTRM z czerwca 2013 roku i Biuletynie Nieruchomości nr 1/2015 z czerwca 2015 roku.

W artykule wskazano, na jakich aspektach wyceny należy się skupić wyceniając fermy drobiu w podejściu dochodowym. Przedstawiono sposób określenia wielkości i wartość produkcji fermy drobiu hodującej brojlera,scharakteryzowano podstawowe składniki kosztów produkcji, a także sposób pozyskania danych o ich wielkości. Na zakończenie autor przedstawia dostępne dane o dochodowości produkcji żywca drobiowego.

Artykuł jest częścią Biuletynu nr 2 (2/2015). Biuletyn w cenie 50 zł brutto jest do nabycia w postaci pliku do pobrania w sklepie internetowym PTRMsklepie internetowym PTRM.
Zamówienia na biuletyn można też składać do Sekretariatu PTRM.Sekretariatu PTRMSekretariatu PTRM.

Rzeczoznawca majątkowy, analityk rynku nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami. Urodzony w 1962 roku w Łowiczu. W 1987 roku ukończone studia na Wydziale Budownictwa i Maszyn Rolniczych Politechniki Warszawskiej. W 1996 roku ukończone Studia Podyplomowe Zarządzania Finansami i Marketingu na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zaś w 1997 roku Podyplomowe Studium Wyceny Nieruchomości na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego (nr 2865) uzyskał w roku 1997. Od 2010 roku pośrednik w obrocie nieruchomościami (nr uprawnień - 13 971). Od 1998 roku biegły sądowy z zakresu wyceny nieruchomości, kolejno przy Sądzie Wojewódzkim w Warszawie oraz przy Sądzie Okręgowym w Płocku. Działalność zawodową prowadzi w firmie Biuro Obsługi Nieruchomości "Dębscy", która jest członkiem Polskiej Izby Rzeczoznawstwa Majątkowego. Członek Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości od 1998 roku, członek Polskiego Towarzystwa Rzeczoznawców Majątkowych od 2009 roku.
Mówi o sobie: "Lubię podróżować, uprawiać turystykę górską oraz jeździć na rowerze. Jestem kibicem sportów motorowych, a szczególności Formuły 1. Uwielbiam dobrą muzykę, kilka razy do roku wybieram się na koncerty rockowe i jazzowe. W zakresie wyceny nieruchomości specjalizuję się w wycenie nieruchomości rolnych".

strona www Autora www.debscy.com.pl