Biuletyn nr 14 (1/2023) - do nabycia w formie e-book'a

Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy w Wasze ręce czternasty numer Biuletynu Nieruchomości. Mamy nadzieję, że artykuły w nim opublikowane spotkają się z Waszym zainteresowaniem.

REIT (część 3 z 3)

Jak wycenić real estate investment trust (REIT)?

Wskaźniki zmian cen nieruchomości

Zgodnie z aktualnie obowiązującym art. 5 u.g.n. Prezes GUS ma ogłaszać, co kwartał, wskaźniki zmian cen nieruchomości dla nieruchomości sklasyfikowanych w rejestrze cen nieruchomości, z uwzględnieniem danych wynikających z ewidencji gruntów i budynków. Jak to wygląda naprawdę?

Jan Łopato
Napisał

Zmiany poziomu cen wskutek upływu czasu w wyjaśnieniach sądów administracyjnych

Przegląd uwarunkowań prawnych związanych z uwzględnianień zmiany poziomu cen wskutek upływu czasu.

Kwestia realizmu (w wycenie nieruchomości/pracy biegłego/analizie rynku)

Na samym początku muszę szybko wyjaśnić, że wbrew temu co można by sądzić po tytule niniejszego artykułu, jego tematem wiodącym  nie będą zagadnienia filozoficzne, ani literackie. Tak jak to wynika z profilu tematycznego Biuletynu Nieruchomości, pozostaniemy w kręgu zagadnień ściśle związanych z pracą rzeczoznawcy majątkowego, czyli będziemy odpowiadać na pytania o wartość nieruchomości.

Wycena lokali mieszkalnych z symulacją nierozpoznawalnego ich stanu

Istotą analizy rynku nieruchomości, dokonywanej celem wykorzystania w następującej po niej wycenie jest ustalenie jak zmienność po stronie cech zaistniałych w obrocie nieruchomości przekłada się na zmienność ich cen. Innymi słowy – z jaką siłą poszczególne cechy nieruchomości wpływają na ich ceny. Jak to zrobić - podpowiada artykuł.

Zbigniew Szwaja
Napisał