Hanna Antczak
Napisała 

Wynagrodzenie za ustanowienie służebności przesyłu. Odpowiednie, czyli jakie?

Właściciel nieruchomości może żądać odpowiedniego wynagrodzenia w zamian za ustanowienie służebności przesyłu.

Powyższe sformułowanie wydaje się jasne i proste, gdyby jeszcze było wiadomo co ustawodawca miał na myśli pisząc odpowiednie wynagrodzenie? Temu zagadnieniu w całości poświęcony był nasz Biuletyn nr 1 z listopada 2010 r. i obecny numer Biuletynu. Artykuł agreguje wiedzę w tym zakresie, tłumaczy wiele pojęć. Przytoczone są też adekwatne orzeczenia sądowe. 

Jeśli zainteresował Państwa ten artykuł to informujemy że jest on jest opublikowany w Biuletynie nr 13 (2/2022)Biuletyn w cenie 125 zł brutto (plik PDF wraz z możliwością otrzymania, do czasu wyczerpania nakładu, w cenie - egzemplarza papierowego) jest do nabycia sklepie internetowym PTRMZamówienia na biuletyn można też składać do Sekretariatu PTRM.Sekretariatu PTRM

 

 

 

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydziału Biologii i Nauki o Ziemi. Od 2003r. rzeczoznawca majątkowy nr upr. 4021. Biegły przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy. Moje hobby i pasja to wspieranie i praca na rzecz organizacji, których celem jest poprawa losu zwierząt.

strona www Autora www.wycenaantczak.eu